top of page

Research Blog

Пошук
  • ccsmgf

Проаналізувавши сучасний стан міста Чернігова, було складено карту з умовним поділом на 4 зони:

1 зона – малоповерхова забудова (переважно одноповерхові будинки, двоповерхові є виключенням в районах вулиць Коцюбинського, Першого Травня, районів 5-кутів, Лісковиці, тощо, трьохповерхові – це переважно будинкі шкіл, дитячих садків, тощо) – представлено на карті червоним кольором;

2 зона – забудова 5-ти поверховими будинками – зелений колір;

3 зона – забудова 9-ти поверховими будинками – блакитний колір;

4 зона – забудова будівлями більше 9-ти поверхів (переважно 16-ти поверховими) – синій колір.

Місця де неможливо виокремити район в одну з зон, в зв’язку з близьким розміщенням багатоповерхівок з малоповерховою забудовою виокремлено фіолетовим кольором.



Рис. 1 – Зонування міста Чернігова в залежності від поверховості


  • ccsmgf

У період з 1927 по 1929 рік за проектом архітектора Г. Конопатського здійснюється будівництво нової Чернігівської електростанції (рис. 1) – це одна з небагатьох будівель у Чернігові, споруджених у стилі конструктивізму, які збереглися до наших часів. Будівля постраждала під час бомбардувань у 1941 році, потім була відновлена, а після пожежі у 1947 р. обладнання вийшло з ладу, і більше за призначенням будівля не працювала.


Рис. 1. Будівля електростанції у м. Чернігів у стилі конструктивізму


У 1967 р. будівлю було реконструйовано, зараз там розміщується публічне акціонерне товариство "Чернвігівобленерго" (рис. 2). Рішенням. облвиконкому від 26.03.1984 № 118 будівлю внесено до реєстру пам'яток архітектури Чернігова місцевого значення.


Рис. 2. Сучасний вигляд будівлі електростанції



  • ccsmgf

У 1983 році на розі вулиць Рокоссовського і Шевченка в м. Чернігів працівники БМУ «Житлобуд-1» заклали фундамент нового кінотеатру на тисячу місць з трьома залами (рис. 1). В 1985 році, до 40-річчя Великої Перемоги, кінотеатр урочисто відкрили, з назвою «Перемога».

Рис. 1. Під час будівництва кінотеатру


1
2
bottom of page